When the yoga & life become one.

Nasza oferta zawiera indywidualne wejścia jak i karnety na cały miesiąc aby zadowolić wszystkich naszych pasjonatów.

Kiedy zaczynasz przygodę z jogą, pobudki jakie Tobą kierują to najczęściej ciekawość, chęć rozciągnięcia ciała, zrelaksowanie się.

– Ciekawość rodzi się z opinii osób praktykujących, chęci sprawdzenia się w dość odmiennej od fitnessowej formie ćwiczeń.

– Chęć rozciągnięcia ciała to już wyższy poziom motywacji skłaniający Cię do zrobienia ze swoim ciałem czegoś bo jeszcze chwila i skamienieje,

– Zrelaksowanie się, podobnie jak poprzednia motywacja wewnętrzna będąca głosem zmęczonego ciała.

I od tego wszystko się zaczyna. Idziesz na salę rozkładasz matę i zastanawiasz się co ja tu robię. W około widzisz uczestników zajęć rozłożonych wzdłuż maty w pozycji relaksacji. Wybija czas rozpoczęcia zajęć i słyszysz nauczyciela, który ciepłym głosem zachęca cię do rozpoczęcia relaksacji początkowej w pozycji savasany. Kładziesz się więc, jak inni wzdłuż maty, rozkładasz luźno stopy na szerokość bioder, dłonie kładziesz wzdłuż ciała, wnętrzem zwrócone w stronę sufitu. Wszystko według instrukcji. I zapada cisza. Ten moment to chwila, w której nie do końca wiesz co ze sobą zrobić. Bo jak można leżeć bezczynne przez 5 minut. Do tego nie myśleć ????

Jak zwykły śmiertelnik wyłączyć ma opcję naturalną aktywności umysłu, który ciągle gdzieś pędzi. Ale,ok próbujesz. Mija 5 minut w ciągu których dzieje się coś dziwnego. Głowa pełna myśli z chwili na chwilę staje się coraz spokojniejsza. Obserwujesz bieg myśli, a one pojawiają się i znikają jak reklama w kinie. W oddali słyszysz jeszcze głos przypominający o głębokich oddechach. Robisz to uspokajając jednocześnie układ nerwowy i prace serca.

Pobudka

Ten sam ciepły głos zaprasza Cię teraz do pracy nad ciałem. Wykonujesz różne pozycje, których precyzja ma ogromne znaczenie. Rozciągasz boki ciała, biodra, nogi i kręgosłup. Czujesz że jesteś w ciele, które nosi wiele spięć. Spięcia te nie pozwalają Ci wejść w niektóre pozycje na tyle perfekcyjnie jak robi to nauczyciel.

„Ale nie o to tu chodzi…” słyszysz w oddali.

„Odnajdźcie relaks w każdej z pozycji, niech pozycje pomogą wam zmniejszyć napięcie w ciele. Nie głębokość wykonanej pozycji czyni ją skuteczną, a jej prawidłowe wykonanie przy najmniejszym wysiłku.”

Podążając za poleceniem wchodzisz w każdą z pozycji z pełną świadomością możliwości swojego ciała. Odczuwasz lekki, ale przyjemny ból. Ból związany z uwolnieniem z ciała tego co czyni go sztywnym. Głębokie oddechy pomagają Ci nad nim panować. Pamiętasz, że z każdym wykonywaną asaną jednocześnie oddychasz, wpuszczając do ciała ciągle to nowe dawki tlenu. Odżywiasz mózg i każdą komórkę swojego ciała spowalniając proces ich starzenia.

Nie wiesz kiedy mija Ci nagle 60 minut i przychodzi czas na relaksacje końcową.

Kładziesz się na macie, przykrywasz kocem nogi, zamykasz oczy i pozwalasz sobie na chwilę wyciszenia, spokoju, zatopienia się w ciszy po tym jak ciało pracowało nad rozluźnieniem. Autosugestia jaką powtarza cichutko ciepły głos pomaga Ci osiągnąć jeszcze większy poziom relaksu. Czujesz, że żyjesz bo ciało zlewa się z matą a jego ciężkość odczuwasz już całym sobą.

I koniec minęło 80 minut zajęć jogi. Przeżyłeś. I nie było nawet tak źle.

Wychodząc z sali odczuwasz mniejsze napięcie ciele i dużo większy spokój. To uczucie staje się na tyle przyjemne, że zaczynasz myśleć o jodze bardzo pozytywnie. Myślisz nawet o tym, żeby tam wrócić, choćby na chwilę poczuć znów ten stan lekkości i wzmocnienia ciała.

W taki oto sposób joga staje się sposobem na relaks, wspomnieniem chwil, w których odczuwasz rozluźnienie, nie tylko w ciele, ale i umyśle. Dzięki niej twoje życie zmienia się powoli i automatycznie. Dzięki praktyce masz więcej energii, lepszą koncentracje, zaczynasz widzieć oczyma zrozumienia. Nie ma w Tobie złości. W obecnych czasach pospiechu , złości i lęków to świetny sposób na powrót do swojego naturalnego Ja!

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *

+48 793 60 68 09

info.askconsulting@gmail.com

Santocka 18/16
71-113 Szczecin

©2019 Strefa Jogi

Agata Surdy

NIP: 9552147556
KRS: 0000245078
REGON: 320122735